Září 2007

Naivní ovečky určené na porážku?

13. září 2007 v 23:35 | Tomáš Bílek |  aktuální glosy
Včerejší (chtělo by se říci "Rudé") Právo dalo zájemcům o řemeslo českého prezidenta radu k nezaplacení: "Neberte to, nekandidujte! Šli byste na porážku jako naivní ovečky." Příměr pana komentátora Hanáka je vskutku "trefný;" přesně vyjadřuje vztah dnešního Čecha ke křesťanství. Co na tom, že na porážku šel Boží Beránek a ne ovečky? A že tento akt jistě není synonymem naivity, ale oběti, pokory a v posledku vítězství? Panu Hanákovi se krkolomná podobenství a obraty líbí. Tak možná bez rozmyslu "plácne" i floskuli, která není moc duchaplná. Avšak, který čtenář, vnímající křesťanství notně zkresleně, si těchto "perel" českých komentátorů vůbec všimne?

Na Lysé hoře intenzivně sněží

5. září 2007 v 14:58 | Tomáš Bílek |  Meteorogie-extrémy
Na Lysé hoře od rána intenzivně sněží, je vichřice a mlha. Idyla docela vánoční :)

Rovníková Guinea vzorem

4. září 2007 v 23:48 | Tomáš Bílek |  aktuální glosy
Včera přinesly www.novinky.cz zprávu o to, že Rovníková Guinea začne s nekompromisním sestřelováním všech neohlášených letadel nad svým územím. I spustili čeští čtenáři halasnou diskusi o tom, že by se čestí úředníci měli přiučit ráznosti svých rovníkových soudruhů. Inu, kdo z vás ví, že Rovníková Guinea oplývá jedním z nejzločinějších režimů na světě? Patrně málokdo, neboť novinářský a mezinárodně-politický stereotyp si za svého obětního beránka zvolil, Bůh ví proč, pouze pana Mugabeho a jeho Zimbawe. On to žádný svatoušek zajisté není, ale proti některým padouchům je to docela kliďas. Škoda, že to někteří glosaři neví.

Změna rázu počasí

3. září 2007 v 14:30 | Tomáš Bílek |  Meteorologie-aktuální komentáře
Dnes večer (3.září) se na Ostravsku očekává výrazná změna charakteru počasí, proto vydávám následující zprávu: Kolem 17h se dostaví déšť, byť ne trvalý, který potrvá během celého večera. Zítra se ochladí o 10 st. a ve středu za deštivého odpoledne vystoupí denní teploty ve Frýdku-Místku jen na 8 st. Na Lysé hoře a Smrku není vyloučeno sněžení nebo smíšené srážky, zejména ve středu.