Párty s Julčou

28. srpna 2007 v 14:13 | Tomáš Bílek |  Vlastní publikované články v regionálním tisku
Frýdek-Místek. Jedna z poměrně úspěšných frýdecko-místeckých divadelních scén pro děti nese název Párty s Julčou.
S nápadem založit divadlo pro děti přišly Petra Mecnerová a Daniela Sysalová přibližně před dvěma lety. "Hlavní postavou našich představení je velká, hubatá loutka jménem Julča," popisuje Petra Mecnerová, jedna z aktérek divadla. "Jednotlivá představení se konají každý pátek a jejich součástí je jak divadlo, tak blok písní a hry," dodala Mecnerová. Scénáře si děvčata výmýšlejí obvykle sama. "Jde většinou o scény motivované biblickými příběhy. Několik scénářů jsme však převzali také od havířovského souboru Veselá rukavice a čerpáme rovněž z námětů misijní organizace Metro Ministries," pokračovala členka týmu Párty s Julčou.
S divadlem spolupracuje asi deset aktérů, někteří z nich tvoří oblíbenou hudební kapelu. Ta s dětmi kabaretní formou zpívá ukazovací písně. "V poslední době zapojujeme děti také do samotného divadla. Chceme je obsazovat do jednotlivých rolí více a více," řekla Petra Mecnerová. "Navíc si mladí návštěvníci často připravují různá amatérská vystoupení - viděli jsme tu například breakdance, hru na housle i recitaci," popsala představitelka Párty kreativitu dětí.
Představení navštěvuje průměrně šedesát diváků, někdy však přijde i stovka dětí. "Během léta se Párty konat nebudou," řekla Mecnerová, která by s Danielou Sysalovou ráda zahájila novou sezónu pásmem o životě Ježíše Krista. "Na křesťanské motivy reagují děti i dospělí pozitivně. Se zápornou reakcí jsme se dosud nesetkali", uvedla spolutvůrkyně představení a dodala, že kluci a děvčata dodnes vzpomínají na některé úspěšné biblické scénky z loňského roku. "Například právě dnes děti při společném kreslení namalovaly výjevy ze starších her," vysvětlila.
Tým Párty s Julčou vystupuje občas i mimo svou "domovskou scénu", tedy Ú-Kryt na Slezské. "Hrajeme hlavně pro mateřské školy. Pozvali nás například školky v Janovicích nebo v Pržně. Jednou jsme hráli i na setkání pěstounských rodin, a také na Bambiriádě," vypočetla Petra Mecnerová.
Tomáš Bílek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rendla rendla | 29. srpna 2007 v 9:48 | Reagovat

zcela neaktuální, dávej tam aspoň datum zveřejnění, když už to na svých stránkách chceš mít

2 Tomáš Bílek Tomáš Bílek | E-mail | 29. srpna 2007 v 13:49 | Reagovat

Je to archív otištěných článků z minulosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama