Mladý saxofonista boduje nejen s Behind The Door

28. srpna 2007 v 14:17 | Tomáš Bílek |  Vlastní publikované články v regionálním tisku
Mladý saxofonista boduje nejen s Behind The Door
Frýdek-Místek. Pětice chlapců, původně členů dětského swingového souboru Šuba Duba Band, získává stále větší oblibu u místního jazzového publika. Skupina si říká Behind The Door a má právě za sebou vystoupení ve frýdecko-místecké Stolárně. "Seznámili jsme se na Lidové škole umění díky aktivitám pana Michny. Ten dal dohromady Šuba Duba Band ze svých studentů. A zde jsme se seznámili i my," říká saxofonista Ondřej Klímek. Skupinu tvoří pět muzikantů: Radim Přidal (kytara), Matěj Drabina (bicí), Adam Zbránek (klávesy), Ladislav Muroň (příčná flétna) a Ondřej Klímek (saxofon, klarinet). Behind The Door se inspiruje mj.černošskou funky scénou. "Já mám rád například Liquid Soul či Tower of Power," pokračuje Klímek.
Kapelu mohou místní příznivci jazzrocku vidět zejména v klubech Piano a Stolárna, kde poměrně často vystupují. "V nejbližší době bychom rádi více pronikli do ostravských klubů. Rovněž plánujeme natočení vlastního alba. Termín však ještě neznáme," vypočítává mladý hudebník záměry jazzového kvintetu.
"Díru do světa" však Klímek udělal hlavně s Šuba Duba Bandem, se kterým se podíval do Itálie nebo Chorvatska. "Náš největší muzikantský zážitek v rámci tohoto uskupení byla možnost společně si zahrát s jazzovou legendou Lacem Decim," míní saxofonista. Klímkovy další aktivity zahrnují příležitostné hostování v dalších skupinách. "S frýdeckou rockovou kapelou Ohnivá zem jsme vloni natočili její první album," pokračuje. S folklórním souborem Ostravička se zase podíval do Maroka a Turecka. "Můj největší koníček je hudba. Rád bych se jí jednou živil," vysvětluje Klímek pestrou paletu svých hudebních angažmá.
Tomáš Bílek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama